niedziela, 4 stycznia 2015

Obiad dla niemowlaka - indyk z brokułem


Podaję kolejny przepis na obiadek dla niemowlaka. Trochę mi się już ich nazbierało więc mobilizuję się, aby się nimi z Wami podzielić. 
Używając tych składników możesz przygotować papkę dla niemowlaka 7 miesięcznego lub pokroić marchew i ziemniaki w słupki lub talarki, brokuły i indyka podzielić na mniejsze cząstki, ugotować na parze i podać do ręki jako obiadek dla 9 miesięcznego niemowlaka, lub nawet wcześniej jeśli Twoje dziecko stabilnie już siedzi i nie zakrztusza się.

Jest to kolejny przepis, z którego przygotujesz więcej porcji. Możesz też zmniejszyć proporcje i przygotować obiadek z połowy składników. Dzięki wartościowym składnikom otrzymasz wartościowy posiłek dla Swojego dziecka.

 Indyk z brokułem


Trudność: łatwe
Ilość: 6-7 porcji
Przygotowanie: ok 30 min
Produkt bezglutenowy

Składniki

  • 160 g brokuła
  • 120 g marchwi
  • 120 g piersi z indyka
  • 60 g ziemniaków
  • 500 ml wody
  • 1 łyżeczka masła klarowanego
  • 1 łyżeczka natki pietruszki


Instrukcja
Warzywa obrać, umyć, pokroić, indyka umyć i pokroić.
Wszystkie składniki rozdrobnić na drobne kawałki i przełożyć do koszyczka do gotowania na parze. Do garnka wlać wodę, umieścić koszyczek z rozdrobnionymi warzywami i mięsem, a następnie gotować ok 20 min do momentu, aż warzywa będą już ugotowane, ale nie rozgotowane. W garnku zostawić 300 ml wywaru. Do wywaru włożyć ugotowane warzywa z indykiem, dodać pozostałe składniki i zmiksować blenderem. Jeśli chcesz aby konsystencja obiadku była bardziej gęsta dodaj mniej wywaru. 

Instrukcja na Thermomix
Warzywa obrać, umyć, pokroić, indyka umyć i pokroić. Wszystkie składniki zmiksować czas 5 s/ obr. poz 5 i przełożyć do koszyczka. Do naczynia wlać wodę, umieścić w nim koszyczek z warzywami i mięsem i gotować 20 min/ temp. Varoma/ obr poz 2. W naczyniu zostawić 300 ml wywaru. Do wywaru włożyć ugotowane warzywa z indykiem, dodać pozostałe składniki i zmiksować 30 s/ obr poz 5. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz