czwartek, 8 stycznia 2015

Kaszka wielozbożowa z bananem

Ciepłe śniadanie dla niemowlaka to podstawa, szczególnie teraz w okresie zimowym. W podanym przepisie podstawą są dobrze zmielone pełnoziarniste płatki zbożowe, ale można je słabiej rozdrobnić tak aby pozostały większe kawałki płatków. Wpłynie to na nieco dłuży czas przygotowywania posiłku, ale musimy pamiętać, że starsze niemowlaki powinny otrzymywać mniej rozdrobniony pokarm.
Na blogu znajdziecie też inne propozycje ciepłych posiłków na śniadanie lub podwieczorek np. owsianka z moreląkaszka jaglana z morelą, domowy budyń jaglany z bananemdomowy kisiel marchwiowo-jabłkowy.

Kaszka wielozbożowa z bananem
Trudność: łatwe
Ilość: 2-3 porcje
Przygotowanie: 7-10 min

Składniki
  • 30 g płatków owsianych pełnoziarnistych
  • 15 g płatków orkiszowych pełnoziarnistych
  • 15 g płatków żytnich pełnoziarnistych
  • 400 ml wody
  • 100 g banana (1 szt średniego banana)

Instrukcja

Płatki należy zemleć do konsystencji mączki. Można to zrobić w młynku do kawy lub mikserze/ blenderze z dużą mocą. Do garnka wsypać zmielone płatki oraz dodać wodę. Gotować około 10 minut, co jakiś czas mieszając. Następnie dodać sparzonego banana i zmiksować na największych obrotach na delikatną papkę. Będzie ona wyglądała na lekko płynną, ale po chwili zgęstnieje.


Instrukcja na Thermomix
Płatki zemleć na mąkę 1 min/ obr poz 10. Dodać wodę i gotować 5 min w temp. 90'C, przy obrotach w pozycji 4. Następnie dodać sparzonego banana i zmiksować na delikatną papkę 20 s/ obr poz. 7. Zaraz po przygotowaniu konsystencja może być lekko płynna, ale po ostygnięciu gęstnieje.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz