poniedziałek, 16 maja 2016

Jadłodzielnia w Warszawie - podziel sie jedzeniem z innymi


Chcesz podzielić się z innymi jedzeniem, a może zrobiłeś za duże zakupy i nie chcesz aby się one zmarnowały lub po prosu gdzieś na dłużej wyjeżdżasz i zostawiasz pełną lodówkę?
Jest dla Ciebie rozwiązanie. 9 maja na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego stanęła pierwsza w Polsce Jadłodzielnia i są już pomysły na kolejne. 

Jadłodzielnia (Foodsharing) to miejsce (lodówka i regał), w którym, każdy może podzielić się jedzeniem z każdym. Możesz całkowicie bezpłatnie poczęstować się jedzeniem. Wziąć z lodówki lub regału to, na co masz ochotę. Możesz także, przynieść do Jadłodzielni żywność, której nie dasz rady zagospodarować. Dzieląc się lub częstując produktami lub przygotowanymi przez siebie potrawami zapobiegasz marnowaniu jedzenia. Zasady korzystania z foodsharingu są ścisłe określone przez organizatorów. Nie można np. dzielić się alkoholem i wstawiać do lodówki napoczętych lub przeterminowanych produktów. Idea Foodsharingu narodziła się w Niemczech i rozprzestrzeniła się na inne kraje. Na fb możesz znaleźć wiele grup foodsharingu.
Ja zapraszam do odwiedzenia strony http://foodsharing.pl/ , na której znajdziesz więcej informacji.

źródło: http://foodsharing.pl/

 #jadlodzielnia #foodsharing #warszawa #dzielsiejedzeniem


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz