niedziela, 7 grudnia 2014

Obiad dla niemowlaka - indyk z koprem włoskim


Szukasz alternatywy dla obiadu w słoiczku, to tutaj go znajdziesz. Jest to przepis na indyka z koprem włoskim (fenkułem) - obiad dla niemowlaka domowej roboty. Według podanego przepisu wychodzi około 6-7 porcji obiadku. Wszystko zależy jednak od tego jakiego głodomorka masz w domu :)
Przygotowując większą porcję jednorazowo mam obiadek dla niemowlaka na 2 dni, a resztę mrożę lub jeśli brak miejsca w zamrażalniku to pasteryzuję i przechowuję w lodówce. Jeśli chcesz przygotować ten obiadek 7 miesięcznemu niemowlakowi to sugeruję nie robić z tego obiadu papki, czyli nie rozdrabniać go całościowo tylko pozostawić wyczuwalne cząstki warzyw i z każdym miesiącem rozdrabniać tak, aby pozostawały coraz to większe kawałki. Celem tego zabiegu jest nauka Twojego dziecka rozgryzania pokarmu dziąsłami, a nie tylko połykania.

Indyk z koprem włoskim


Trudność: łatwe
Ilość: 6-7 porcji
Przygotowanie: ok 30 min
Produkt bezglutenowy

Składniki
  • 200 g kopru włoskiego (fenkułu)
  • 190 g marchwi
  • 70 g piersi z indyka
  • 170 g ziemniaków
  • 500 ml wody
  • 1 łyżeczka masła klarowanego
  • 1 łyżeczka natki kopruInstrukcja
Warzywa obrać, umyć, pokroić, indyka umyć i pokroić.
Wszystkie składniki rozdrobnić na drobne kawałki i przełożyć do koszyczka do gotowania na parze. Do garnka wlać wodę, umieścić koszyczek z rozdrobnionymi warzywami i mięsem, a następnie gotować ok 20 min do momentu, aż warzywa będą już ugotowane, ale nie rozgotowane. W garnku zostawić 300 ml wywaru. Do wywaru włożyć ugotowane warzywa z indykiem, dodać pozostałe składniki i zmiksować blenderem. Jeśli chcesz aby konsystencja obiadku była bardziej gęsta dodaj mniej wywaru. 

Instrukcja na Thermomix
Warzywa obrać, umyć, pokroić, indyka umyć i pokroić. Wszystkie składniki zmiksować czas 5 s/ obr. poz 5 i przełożyć do koszyczka. Do naczynia wlać wodę, umieścić w nim koszyczek z warzywami i mięsem i gotować 20 min/ temp. Varoma/ obr poz 2. W naczyniu zostawić 300 ml wywaru. Do wywaru włożyć ugotowane warzywa z indykiem, dodać pozostałe składniki i zmiksować 30 s/ obr poz 5. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz